‘Tarihi’ hatayla ilgili yetkili firmadan açıklama: “Kasıt yok, bilgisayar kaynaklı teknik bir hata”

Tarih: 15 Kasım 2019 Saat: 15:47

0
75

Kıbrıs Postası

KKTC’nin 36’ncı kuruluş yıldönümü çerçevesinde düzenlenen ana törende, kürsü arkasına yerleştirilen dev panoda yapılan ‘tarihi hata’ konusunda Kıbrıs Postası’na açıklamada bulunan yetkili firma Er Reklam, hatanın kasıtlı olmadığını, bilgisayar ve baskı kaynaklı teknik bir hata sonucu “2019” yerine “2018” yazıldığını ifade etti.

Cumhuriyetin 36’ıncı yıldönümü çerçevesinde düzenlenen ana törende, kürsü arkasına yerleştirilen dev panoda ‘tarihi’ bir hata yapıldı.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın tören sırasında konuşma yaptığı kürsünün arka planında bulunan dev panoda “2019” yerine “2018” yazıldı.

Hatayı haberleştiren Kıbrıs Postası’na ulaşan yetkili firma Er Reklam’ın direktörü Deniz Demircioğlu, hatanın “iddia edildiği gibi bir kasıt içermediğini” ifade etti.

“KAMUOYUNDA BİLİNÇLİ YAPILMIŞ GİBİ BİR ALGI OLUŞTU”

Yetkili firma direktörü, Kıbrıs Postası’nın haberi üzerine tören protokolü sorumlularının kendisini aradığını, kamuoyunda “bilinçli bir hataymış” gibi bir algı oluştuğunu ifade ederek, “Hata bilgisayar ve baskı kaynaklı. Ben taslak halini kontrol ettim ardından bakanlığa da gönderdim. Hiçbir sorun yoktu. Baskı sırasında makineler yaptığımız düzenlemeleri algılamadı ve böyle bastı” dedi.

“SEÇİMLER YAKLAŞTIKÇA HER ŞEY POLİTİK MALZEME YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR”

Son 15 yıldır törenlerle ilgili tüm baskı işlemlerini kendilerinin yaptığına dikkat çeken Demircioğlu, “Tören işlerini yetiştirmek için yoğun şekilde çalışıyorduk, gözden kaçtı. Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaştıkça, herkes, her şeyi politik malzeme yapmaya çalışıyor. Hiçbir alakası yok” şeklinde konuştu.

Yetkili firma direktörü, hatalı panoyu kaldırılmaları için çalışanları görevlendirdiğini de kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here