Tatar: “HP ile henüz bir uzlaşma sağlanmadı”

Tarih: 15 Mayıs 2019 Saat: 14:47

0
349
UBP Genel Başkanı Tatar’ın koalisyon görüşmeleri çerçevesindeki temasları sürüyor. Tatar, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ı ziyaret etti.

Görüşmenin tamamlanmasının ardından açıklama yapan UBP Genel Başkanı Tatar, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşulları değerlendirdiklerini söyledi. CTP veya HP ile koalisyona gidilme ihtimalini vurgulayan Tatar, temasların yapıldığını, henüz HP ile bir uzlaşma sağlanmadığını belirtti. Ülkedeki ekonomik krizin altını çizen Tatar, hükümet boşluğunun hoş bir durum olmadığını söyledi.

Denktaş ise yaptığı açıklamada, hükümet ile beklentinin UBP-HP koalisyonu olduğunu belirterek, ülkenin içinde bulunduğu mali durumu aktardı. Tatar’ın üzerinde büyük bir yük olduğunu kaydeden Denktaş “Bundan sonra artık sorumluluk UBP’de. Sayın Tatar’ın omuzlarında büyük bir yük olacak, bu yükü kaldırmak için elinden geleni yapacak. Biz de mecliste, sorumlu bir muhalefet anlayışıyla, ülkenin daha ileriye yürüyebilmesi için ne gerekirse yapmaya hazırlanacağız. Bu son 15 gün çok önemli ve değerli. Ne kadar erken bir sonuca ulaşılırsa, o kadar iyi. Tekrar kendisine başarılar diliyorum, UBP’ye başarılar diliyorum. Pazartesi Meclis’te yeniden görüşeceğiz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here