Tatar: “Hükümet sallanıyor”

Tarih: 23 Şubat 2019 Saat: 13:57

0
982

UBP Siyasal Stratejiler ve Vizyon Çalıştayı bugün başladı.

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, çalıştayda yaptığı konuşmada “UBP’nin bir iktidar partisi olduğunu, şu anki hükümetin sallanmaya başladığını” belirtti.

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar da, çalıştaya katılan destek veren birlik beraberlik içinde yer alan herkese teşekkür etti.

Tatar, UBP’nin bir vizyon hedef partisi olduğunu belirterek, yeni çalışmalar hedefler stratejiler belirlemek için hazırlanan çalıştaya katılan destek verenleri hazırlayanları kutladı.

Genel Başkan olalı 4 ay geçtiğini, partide diyalog, kaynaşmayı artırmak için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Tatar, şu anda zorlama bir hükümetin ülkeyi yönettiğini ancak tüm sektörlerin isyan noktasında olduğunu söyledi.
Tatar, UBP’nin bu bilinçle birlik beraberliğini artırması, göreve hazır olması gerektiğini vurguladı.

UBP’nin ülke için umut olduğunu, bu yüzden her platformda tüm kadrolarıyla iktidara hazır olduğunu belirten Tatar, halkın da UBP’yi beklediğini kaydetti.

Kıbrıs konusunda da hükümetin ayrı olduğunu, ülkede ekonomi, tüm sektörler ve refahın bozulduğunu ifade eden Tatar, “UBP olarak etkin muhalefet yapıyoruz hükümeti salladık, dağınık bir hükümet var ve daha fazla gidemezler, biz de iktidara hazır olmalıyız, bu yönde çalışıyor, Türkiye Cumhuriyeti ile de ilişkilerimizi iyi tutuyoruz” dedi.

Ersin Tatar, Kıbrıs konusuna da değinerek, bu konuda çok dikkatli olunması ve oyuna gelinmemesi gerektiğini, halk desteğini arkalarına alarak KKTC’yi geliştirmeleri gerektiğini vurguladı.

Çalıştayın önemine işaret eden Tatar, buradan çıkacak sonucun UBP’nin geleceğine vizyonuna hedeflerine ulaşmasında yol gösterici olacağına inanç belirtti.

Tatar, “Yolumuz iktidar yoludur. Ulusal davaya sahip çıkacağız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here