Tatar: “İç borçlanma tavan yaptı, hükümetten ses yok”

Tarih: 31 Ocak 2019 Saat: 15:30

0
764
Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar Beyarmudu ile Dikmen’i ziyaret etti.

Tatar, Beyarmudu Belediyesi Kongre Merkezi’nde UBP’lilere seslendi ve “Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil’in Türkiye ile ilgili asılsız suçlamalarının bir yüz karası olduğunu” vurguladı.

Ersin Tatar konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Bunları Rum bile söylemez. Bunlar öteye geçiyorlar. Söyledikleri tarihi gerçeklere aykırıdır. Kıbrıs Türkü Türkiye’yi canını malını kurtarsın diye Kıbrıs’a davet etmiştir. Türkiye Kıbrıs’ı Yunan olmaktan kurtardı, bizi özgürlüğe, güvenliğe kavuşturdu. Biz Türküz ve bundan da adımızın, soyadımızın Türk adı olmasından da, yer isimlerimizin Türkçe olmasından da memnunuz, gurur duyarız.

Atatürkçü, yurtsever binlerce öğretmenimizi tenzih ediyorum ama KTÖS Genel Sekreteri’nin yaptığı doğru değildir ve bizim için yüz karasıdır.

Hükümet partileri nerede? Neden susuyorlar ve sadece UBP tepki gösteriyor? Bu yazılanlar çizilenler Anadolu’da Türkiye’de okunduğu zaman ne düşünülür herkes bilir. Bunu yapan Kıbrıs Türkü ile Anavatan Türkiye’deki kardeşlerinin arasını açarak emeline ulaşacağının hayali içindedir. Ama kimse merak etmesin, Kıbrıs Türk Halkı bunları benimsemiyor, tasvip etmiyor. UBP olarak biz bunlarla mücadeleye etmeye, halkımıza doğruları söylemeye devam edeceğiz.”

HÜKÜMET HALKI DÜŞÜNMÜYOR

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, hükümetin halkı düşünmediğini de ifade etti ve şunları söyledi:

“Türkiye ile Mali ve Ekonomik İşbirliği Protokolünün imzalanması ciddi bir eksikliktir. Ağustos ayında 23 maddelik bir ekonomik tedbirler paketi açıkladılar ama sonucu nedir ortaya koymadılar. Sektörler zordadır. Hayvancı ve Çiftçi girdi maliyetleri karşısında üretim yapamaz duruma geldi. Narenciye üreticisi belirlenen fiyatlar karşısında iflas noktasına geldi ama hükümet hiçbir şey yapmıyor.

Reel sektör ve esnaf destek beklerken, piyasaların canlanmasını sağlayacak adılar beklerken hükümetten ses seda yok. İç borçlanma tavan yaptı. Bütçe açığının protokol da imzalanmazsa 2019’da nereye varacağı belli değildir.

Kamuda istihdam yapmayacaklardı, alacaklarsa sınavla alacaklardı ama sözleşmeli olarak yüzlerce kişinin devlete alındığı haberleri geliyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here