Tatar: “KKTC’yi yaşatıp yücelteceğiz”

Tarih: 11 Şubat 2019 Saat: 17:02

0
1023
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, “herkesin Devlet’e dört elle sarılması gerektiğini belirtti ve “bizim ana gayemiz KKTC’yi yaşatıp yüceltmektir. Rumun istedikleri ortadadır. Kimse hayal görmesin” dedi.

Tatar, “KKTC’nin kalkınmasında duyarlı, sorumluluk sahibi basına da büyük görevler düştüğünü” vurguladı. UBP Genel Başkanı Tatar, Kıbrıs Türk Basın Konseyi’nin dayanışma yemeğine onur konuğu olarak katıldı.

Tatar, yaptığı konuşmada “KKTC’yi kalkındırabilmek için yeni plan ve projeler hazırlıyoruz. Halkımızın refah, güven ve mutluluğunun artması şarttır. Kendimizi buna uygun olarak hazırlıyoruz” dedi. UBP Genel Başkanı Tatar şöyle konuştu:

“Biz bu ülkeyi, halkımızı seviyoruz. Anavatan Türkiye ile yakın ve kardeşçe ilişkilerin hep sürmesinden yanayız. Rumlar,  bizim geleceğimizi tehlikeye atmayacak bir anlaşma olursa olur. Olmazsa, olmaz. Ne isterse olsun, biz kendi kendimizi yönetme hakkımızdan, Devlet olma noktamızdan, güvenliğimizden geri adım atmamalıyız. Biz UBP olarak bunda kararlıyız.”

UBP Genel Başkanı Tatar, konuşmasında kendisini onur konuğu olarak davet eden Kıbrıs Türk Basın Konseyi Başkanı Doç. Dr. Şule Aker nezdinde herkese teşekkür etti. Basının önemine değinen Tatar Kıbrıs Türk Basının usta kalemleri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tatar, “KKTC’nin kalkınmasında duyarlı, sorumluluk sahibi basına da büyük görevler düştüğünü” vurguladı.

Tatar, “herkesin Devlet’e dört elle sarılması gerektiğini belirtti ve “bizim ana gayemiz KKTC’yi yaşatıp yüceltmektir. Rum tarafının istedikleri ortadadır. Kimse hayal görmesin” dedi. Yemekte konuşan Kıbrıs Türk Basın Konseyi ve aynı zamanda Dünya Basın Konseyi Başkanı olarak da görev yapan Doç. Dr. Şule Aker’de UBP Genel Başkanı Sayın Tatar’ı aramızda görmekten dolayı büyük memnuniyet duymaktayız. Bizleri kırmayarak geldiği için kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here