Tatar, resmen aday…

Tarih: 18 Ocak 2020 Saat: 15:30

0
65

Kıbrıs Postası

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, Parti Meclisi toplantısının ardından Cumhurbaşkanlığı adaylığını resmen açıkladı.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine aday olduğunu resmen duyurdu. Tatar, adaylığını bugün toplanan UBP Parti Meclisi’nin toplantısı sonrası açıkladı.

Parti Meclisi toplantısının ardından açıklama yapan Ersin Tatar, şunları söyledi: “Çok değerli Parti Meclisi üyelerimiz hepinize teşekkür ediyorum. Bu mücadele hepimizin mücadelesidir.

Bu yarışa beni uygun görmeniz beni çok mutlu etti. Ben UBP’nin adayıyım, bununla gurur duyuyorum. KKTC için çok önemli bir yarış. En güçlü aday olarak benim uygun görülmem, başarılı olabilmek için birlik ve beraberliğin korunması en büyük beklentimizdir. Birlikte çalışacağız ve en iyi oyla bu seçimi kazanacağız. Halkımızın bizden büyük beklentileri var.

Federal temelde anlayış ile bazı makamlar kilitlenip kalmış ve cesaretle adım atamamıştır. Gazamız mübarek olsun. Cumhurbaşkanlığı bütün halkın makamıdır. KKTC çatısı altında, devletimizin nezdinde halkın beklentilerini yerine getirebilecek yeni ilişkiler, yeni stratejiler ile KKTC’yi daha da güçlendirmek için başarmalıyız. Rauf Denktaş ve Fazıl Küçük’ten sonra ben UBP’nin üçüncü Cumhurbaşkanı adayıyım”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here