Tatar: “Yaratalım ki kazanalım”

Tarih: 11 Ocak 2020 Saat: 12:31

0
124

Kıbrıs Postası

Başbakan Ersin Tatar, Turizm Şûrası’nda konuşarak, “Suyumuz, yağmurumuz, kültürümüz, insanlarımız, yüreğimiz var, dolayısıyla bu saatten sonra ülkemizi geliştirmek bize kalmış bir marifet bu marifetin de var. Yaratalım ki kazanalım” değerlendirmesini yaptı.

Girne’de düzenlenen Turizm Şûrası’nda konuşan Başbakan Ersin Tatar, turizm ile ilgili değerlendirmeler yaparak, “Yaratalım ki kazanalım” dedi.

Suyumuz, yağmurumuz, kültürümüz, insanlarımız, yüreğimiz olduğuna dolayısıyla bu saatten sonra ülkemizi geliştirmenin bize kalmış bir marifet olduğuna, bu marifetin de mevcut olduğuna dikkat çeken Başbakan Tatar, “Yaratalım ki kazanalım” ifadelerini kullandı.

Ülkeye nitelikli turisti çekebilmek gerektiğini belirten Tatar, “Son 45 yılda turizm sektöründe çok önemli tecrübelerin kazanıldığını görüyoruz” şeklinde konuştu.

Birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak başarıların yakalanabileceğine dikkat çeken Başbakan, “İnsanlarımızı daha fazla eğitmeliyiz, meslek okullarında turizme daha fazla kaynak ayırmalıyız” dedi.

Turizmi bir devlet politikası haline getirme noktasında çalışmaların devam ettiğini dile getiren Ersin Tatar, şunları söyledi:

“Sağlık turizmi, spor turizminin de gelişeceğini düşünüyorum. Turizm gelişiyor, rakamlara, yatırımlara bakıldığında bunu görüyoruz. Direk uçuş olabilseydi, sayı artabilirdi, ancak direk uçuş yok, Güney Kıbrıs’taki kardeşlerimiz bunu engelliyor. Ama biz duracak değiliz, direk uçuşlar için çalışmalarımızı devam ettireceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here