Tatar, YDP görüşmesi sonrası konuştu: “Yoğunlukla erken seçimi konuştuk, seçim yasasında değişim şart”

Tarih: 15 Mayıs 2019 Saat: 16:48

0
335

Kıbrıs Postası

UBP Genel Başkanı Tatar ve beraberindeki heyet YDP’li yetkililerle görüştü. Görüşme sonrası açıklama yapan Tatar, “yoğunlukla erken seçim üzerine konuştuklarını, böyle bir durumda da seçim yasasında değişikliğin şart olduğunu” belirtti.

UBP Genel Başkanı Tatar ve beraberindeki heyet YDP Genel Merkezi’ndeki görüşmesini tamamladı.

ARIKLI: “ERKEN SEÇİM DURUMUNDA DESTEĞİMİZ TAM”

Görüşme sonrası ilk sözü alan YDP Genel Başkanı Arıklı, hükümet formüllerinin masaya yatırıldığını ve ihtimaller içerisinde bulunan erken seçim konusunda desteklerini belirteceklerini vurguladı.

“Halkın daha fazla beklemeye vaktinin olmadığını” söyleyen Arıklı, herkesin aklında bulunan UBP-HP koalisyonunun da önümüzdeki günlerde netleşeceğini belirterek UBP Genel Başkanı Tatar’a bu süreç içerisinde başarılar diledi.

TATAR: “YOĞUNLUKLA ERKEN SEÇİMİ KONUŞTUK, SEÇİM YASASINDA DEĞİŞİM ŞART”

Arıklı’nın açıklamalarının ardından sözü alan UBP Genel Başkanı Tatar, “YDP’nin Meclis’teki konumundan ötürü bugünkü görüşmede yoğunlukla erken seçim üzerine konuştuklarını” belirterek hükümet konusunda 3 alternatifin hala gündemlerinde olduğunu aktardı.

Söz konusu 3 alternatifin ‘UBP-CTP, UBP-HP koalisyonları ve erken seçim’ olduğunu yineleyen Tatar, erken seçime gidilmesi halinde seçim yasasında kesin bir değişime gidilmesinin önemine vurgu yaptı.

“BİZE VERİLEN SÜRE 15 GÜN, BİR AN EVVEL TABLOYU NETLEŞTİRECEĞİZ”

YDP’deki görüşmenin çok olumlu geçtiğini aktaran Tatar, Cumhurbaşkanı Akıncı’dan hükümet kurma yetkisi aldıklarında verilen sürenin 15 gün olduğunu ve en kısa sürede nihai kararı vereceklerini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here