TC Milli Savunma Bakanlığı’ndan Çatalköy’deki patlamaya ilişkin açıklama!

Tarih: 12 Eylül 2019 Saat: 7:47

0
226

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı Girne’deki askeri bölgedeki cephane patlamasına ilişkin resmi açıklama yaparak, “Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı olayla ilgili gerekli tüm tedbirler alınmış ve oluşturulan inceleme heyeti ile patlamanın nedenini belirlemek üzere derhal çalışmalara başlanmıştır” ifadelerine yer verdi.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı Girne’deki askeri bölgedeki cephane patlamasına ilişkin resmi açıklama yaptı. Patlamanın nedeninin henüz tespit edilemediğini aktaran Bakanlık, inceleme heyeti ile patlamanın nedenini belirlemek üzere derhal çalışmalara başlandığını duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı, resmi açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Girne’de bulunan Mühimmat Bölük Komutanlığı’na ait bir mühimmat deposunda henüz tespit edilemeyen nedenle saat 01.30 sularında patlama meydana gelmiştir.

Patlama sonrası çıkan yangın kontrol altına alınmış ve olay bölgesinin çevre emniyeti tam olarak sağlanmıştır.

Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı olayla ilgili gerekli tüm tedbirler alınmış ve oluşturulan inceleme heyeti ile patlamanın nedenini belirlemek üzere derhal çalışmalara başlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here