UBP Gençlik Kolları, ELAM’ı kınadı

Tarih: 18 Kasım 2019 Saat: 16:20

0
42
UBP Gençlik Kolları, ELAM’ın bayrak yakma eylemini kınadı.

Ulusal Birlik Partisi 6 İlçe Gençlik Kolları, Rum Yönetimi destekli ELAM militanlarının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağını yakmasını kınadı.

Yapılan açıklamada şunlar belirtildi:

“Rum Yönetimi destekli ELAM militanlarının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 36. Kuruluş yıldönümünde değişmez Rum zihniyetini bir kez daha gözler önüne serercesine Devletimizin bayrağını yakmaları çağdışı bir düşmanlık gösterisidir ve asla hafife alınamaz, geçiştirilemez.

Ulusal Birlik Partisi Gençlik Kolları olarak bayrağımızın yakılmasını şiddetle kınıyor, Devletimizi, hükümetimizi bayrağımızı yakanlar konusunda gerekenleri yapmaya, bu zihniyet karşısında alınması gereken önlemleri eksiksiz almaya davet ediyoruz.

Bu çirkin ve kabul edilemez saldırı bir kez daha,  Kıbrıs konusundaki federal çözüm çabalarının ne kadar gereksiz ve suni olduğunu da yeniden ortaya çıkarmıştır.

Kıbrıs Türkü’nün, kendisine düşmanlık besleyen, egemenliğinin, özgürlüğünün simgesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti’nin bayrağını yakan Rumlarla federal bir çatı altında buluşması mümkün değildir.

Bu olay, Kıbrıs Türkü’nü Türkiye’nin garantisinden, güvencesinden mahrum bırakmak isteyen Rum-Yunan ikilisinin, neleri planladığının bir nişanesidir.

Yapılması gereken, iki devletli bir Kıbrıs için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti’nin tanınmasını sağlamak üzere hep birlikte yola koyulmak, Anavatan Türkiye ile işbirliği içinde diplomatik bir seferberlik başlatmaktır.

Tüm, dünyaya Kıbrıs’ta iki ayrı halk, iki ayrı Devlet olduğunu göstermek zorundayız. Unutmamalıyız ki biz bugünlere haklarımız için özverili mücadeleler vererek geldik. Kimse bize özgürlüğümüzü, Devletimizi bahşetmedi. Yine öyle olacaktır. Devletimizi tanıtacağız ki haklarımızla birlikte dünyadaki yerimizi alalım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here