Uluslararası Tiyatro Adamı Ödülü Derman Atik’in

Tarih: 12 Şubat 2020 Saat: 14:36

0
100

Ülkemizin ünlü tiyatro yönetmeni, Girne ve Çatalköy Belediyesi Sanat Yönetmeni Derman Atik, uluslararası çalışmalar sürdüren Tiyatro Gazetesi’nin 6.’sını bu yıl düzenlediği Anadolu Tiyatro ödülleri kapsamında “Uluslararası Tiyatro Adamı” ödülünü alarak ülkemize büyük gurur yaşattı.

Tiyatro adına yürüttüğü çalışmaları takdirle karşılanan Atik, seçici kurul tarafından yapılan değerlendirmede ödül alarak başarısını taçlandırdı. Geçtiğimiz günlerde ödülünü İstanbul’da alan Atik törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bu ödül çok önemli”

“Hiçbir zaman ödül almak için uğraşmıyoruz. Ama gerçekten böyle bir ödül alındığı zaman insan çok mutlu oluyor. Hele ki ödülü ulus adına başka bir ülkede alıyorsanız birileri size değer veriyorsa bu çok önemlidir. 1986 yılından beri söylemlerinde hep “Sanat Baba” olarak hitap ettiğim Tamer Levent’in elinden almak benim için bir o kadar daha önemli. Tiyatro Gazetesi’ne yürekten teşekkür ediyorum. Yıllar once bu festivalleri gördüğümde umud ederim benim ülkemde de bir gün böyle festivaller olur demiştim. Şu anda ülkemde 6 tane festival var. Bunlar beni çok mutlu eden şeyler”

Tamer Levent “Tiyatroyu sindirmiş birisi”

Ödülünü Derman Atik’e takdim eden usta tiyatrocu Tamer Levent ise yaptığı konuşmada şunları söyledi “Derman az öncesini söyledi ama ben sakalı olmadan öncesini söylüyorum. Kıbrıs’ta yaptığımız çalışmalarda Derman’ın çok büyük katkıları oldu. Hatta Güney Kıbrıs’ta da temaslar kurup tiyatronun barışa hizmet edeceğine katkılar koyacağını düşünerek çalışmalar yaptı. Dolayısıyle gerçekten karşımızda tiyatroya gönül vermiş sevmiş, bünyesine sindirmiş ve onunla yaşayan bir insan Derman. Bu anlamda kendisini tebrik ediyorum. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here