Ünal Çağıner : “Acapulco’da hayat normale döndü”

Tarih: 12 Eylül 2019 Saat: 11:45

0
275

Girne Postası

Çatalköy’deki cephanelikte gerçekleşen patlamadan etkilenen Acapulco Otel’den açıklama geldi. Acapulco Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Çağıner yaptığı açıklamada, “Ciddi bir yaralanma ya da can kaybı ile sonuçlanmaması en büyük tesellimizdir” dedi.

Patlamanın olduğu andan itibaren otelde konaklayan misafirlerin etkilenmemesi için geniş bir ekiple, ciddi güvenlik önlemleri alındığını söyleyen Çağıner, otelde hayatın normal akışına döndüğünü belirterek, servislerin eksiksiz verildiğini kaydetti.

Çağıner, ülkenin bir felaketin eşiğinden döndüğünü ifade ederek, ülke ekonomisi ve turizminin etkilenmemesi için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.

Ünal Çağıner’in açıklaması şöyle:

Çatalköy bölgesinde, bir mühimmat deposunda meydana gelen patlamanın, her şeyden önce ciddi bir yaralanma ya da can kaybı ile sonuçlanmaması en büyük tesellimizdir. Ülkemize geçmiş olsun.

İşletmemiz Acapulcu Resort- Convention- SPA Otel de, yaşanan patlamadan etkilenen birçok ev ve işletme arasında yer almaktadır.

“CİDDİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI”

Patlamanın olduğu andan itibaren otelimizde konaklayan misafirlerimizin etkilenmemesi için geniş bir ekiple, ciddi güvenlik önlemleri alındı. Müşterilerimizin patlama ve sonuçlarından etkilenmemesi sağlandı.

Sabah saatlerinden itibaren otelin az bir bölümünde oluşan tahribatın giderilmesi için ekipler seferber edildi. Çalışmalar hızla sürüyor ve gün içinde tamamlanacak.

Bu akşam, hem otelimizde konaklayan müşterilerimiz, hem de otele yeni giriş yapacak müşterilerimizin rahatı için gerekli tedbirleri alınmıştır.

Kırılan camlar hızlıca tamir edilmektedir. Bunun dışında çevre temizliği ekipler tarafından tamamlanmak üzeredir.

“ACAPULCO’DA HAYAT NORMALE DÖNDÜ”

İşletmemiz Acapulcu Resort- Convention- SPA Otel şu an itibarı ile hayat normale dönmüş, servislerimiz eksiksiz hizmet vermektedir.

Ülkemizin büyük bir felaketin eşiğinden döndüğü malumunuzdur. Sadece Çatalköy bölgesi değil, ülke ekonomisi ve turizminin etkilenmemesi için herkes üzerine düşeni yapmalıdır.

Bu vesile ile ilk andan itibaren özelde işletmemiz, genelde bölgemizle yakından ilgilenen Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı, Başbakan Sayın Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı Sayın Kudret Özersay, bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanlarına, sivil savunma, polis, itfaiye, askeri yetkililere ve özverili çalışmalarından dolayı otel personelimize teşekkür ederiz.

Benzer bir olayın bir daha yaşanmaması için gerekenlerin hızla yapılacağına olan inancımız tamdır.

Bir kez daha, konuklarımıza, personelimize ve halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.”

ÜNAL ÇAĞINER
Yönetim Kurulu Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here