Yeni iPhone modellerinin tüm detayları lansmandan saatler önce sızdı

Tarih: 12 Eylül 2018 Saat: 17:27

0
693

Apple bugün düzenlenecek lansmanla başta üç yeni iPhone modeli olmak üzere şirketin yeni ürünlerini tanıtacak. İşte yeni iPhone modelleri ile ilgili bilmeniz gereken her şey…

ABD merkezli teknoloji devi Apple bugün TSİ 20:00’de düzenlenecek dev lansmanla başta üç yeni iPhone modeli olmak üzere şirketin yeni ürünlerini tanıtacak. Ancak büyük lansmandan saatler önce yeni ürünlerin detayları internete sızdı.

En önemli yeni üç iPhone modelinin isimlerinin iPhone XS, XS Max ve Xr olacağı da kesinleşti.

Yazılımcı Steve Troughton-Smith’in Twitter’dan paylaştığı iki XML dosyası, modellerin çeşit, renk ve boyutlarıyla ilgili sırları açığa çıkarıyor.

Apple, daha önce kendi haber sitesi 9to5Mac.com’da yanlışlıkla yayımladığı bir fotoğrafla yeni modelin adının iPhone XS olduğunu ifşa etmişti.

Bugün tüm gözler Apple’ın üzerinde olacak. Steve Jobs Theatre’da 3 yeni iPhone ile meraklılarının karşısına geçmesi beklenen firma, tanıtımı saat kaçta gerçekleştirecek.

Bilindiği üzere Apple, geçtiğimiz sene de lansmanını 12 Eylül’de yapmıştı. TSİ 20:00’de başlayan organizasyonda iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X tanıtılmıştı. Firma bu yıl iPhone Xs, iPhone Xs Plus (ya da Xs Max) ve iPhone Xr’ı (ya da iPhone 9) tanıtmayı hedefliyor. Peki yeni iPhone’lar Türkiye saati ile saat kaçta tanıtılacak?

12 Eylül’de yani bugün Steve Jobs Theatre’da gerçekleşecek organizasyon, Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak. Yeni iPhone modellerinin ön plana çıkacağı tanıtım, Apple’ın resmi YouTube sayfasından canlı olarak yayınlanacak.

Lansmanda yeni iPhone’lara ek olarak yeni iPad ve Apple Watch Series 4’ün de gün yüzüne çıkması bekleniyor.

YENİ İPHONE’LARIN İSİMLERİ VE FİYATLARI BELLİ OLDU

ABD basının şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı iddiaya göre, yeni iPhone modellerinin isimleri ve fiyatları şu şekilde…

iPhone Xs (Giriş Seviye Model): 799 dolar

iPhone Xs Max (Giriş Seviye Model): 999 dolar

LCD ekranlı model – Xc (Giriş Seviye Model): 699 dolar

APPLE YANLIŞLIKLA YENİ İPHONE X’İ YAYINLADI

Apple‘ın iPhone Plus da dahil olmak üzere bu yıl üç yeni iphone modeli tanıtması bekleniyor. iPhone X Plus simgesi İOS 12‘nin son beta sürümünde Guilherme Rambo tarafından keşfedildi.

Söz konusu keşife bakılırsa cihaz şirketin TrueDepth kamera teknolojisini içermesi gereken uzun ve dar bir ekran sergiliyor.

Apple’ın yeni iPhone modellerini tanıtacağı lansman tarihi yaklaştıkça, yeni iPhone modelleriyle ilgili sızıntı ve iddialar da giderek artıyor.

İşte merakla beklenen yeni iPhone’lar ile ilgili gündeme gelen o iddialar…

Teknoloji meraklıları bir süredir Apple’In yeni akıllı telefon modelleri iPhone 9 ve iPhone X Plus’ı bekliyor. Bu telefonları piyasada görmek için biraz beklemeleri gerekse de ilk görüntüsü internete sızdı

iPhone X’in yeni modeli söz konusu sızıntı sayesinde ilk kez görüntülendi.

Altın sarısı rengindeki yeni iPhone X (iPhone X Gold) alternatif bir renk seçeneğine ev sahipliği yapıyor.

Görüntülere göre, Apple bu yıl 2 yerine 3 farklı yeni iPhone modeli tanıtacak. En sağda yer alan yeni iPhone X’in geçtiğimiz yıl tanıtılan modelle aynı ebatta olduğu görülürken, ortada yer alan 6.1 inçlik, tek kameralı modelin ise ‘ucuz iPhone X’ olarak tanıtılması bekleniyor.

iPhone X Plus’ta ise 6.5 inçlik çerçevesiz ekranla kullanıcılara daha büyük bir ekran vaat ediliyor. Görüntülerle ilgili Apple’dan herhangi bir açıklama gelmezken, tanıtım tarihi yaklaştıkça bu tarz sızıntı ve iddia videolarının artması bekleniyor.

Kaynak: Yeni iPhone modellerinin tüm detayları lansmandan saatler önce sızdı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here