Zorlu yarış başladı…

Tarih: 22 Haziran 2019 Saat: 14:01

0
612

Girne Postası 

Kyrenia Offroad Derneği’nin (KYOFF) organize ettiği, 24 Saat Offroad Yarışı Girne’de start aldı. Yarışta birbirinden farklı arazi araçları yer alırken, Girne Kordonboyu’nda bir araya gelen offroad tutkunları yarışa yoğun ilgi gösterdi…

Başbakanlığa bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun katkılarıyla Kyrenia Offroad Derneği tarafından beşincisi gerçekleştirilen yarış, Girne Kordon boyu Atatürk Büstü önünden saat 13.00’de başladı. Yarış, 24 saat verilecek mücadelelerin ardından yarın saat 13.00’te aynı yerde sona erecek. 

KKTC 2019 Offroad Ralli Raid Şampiyonası 2.yarışı olan “Cyprus 24Hr. Offroad Challenge”de Ralli, Raid ve Macera olmak üzere 3 ana kategori üzerinden mücadeleler olmak üzere, 500 kilometrelik etaplardan oluşuyor. Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü tarafından sportif direktörlüğü yapılan yarışta ekipler araçların bakımları için verilecek servis araları haricinde mola vermeden yarışıyor.

Ralli kategorisinde ekipler başlama noktasında verilen yol notlarıyla hız limitleri dahilinde en kısa sürede parkuru tamamlamaya çalışacak. Raid kategorisinde ekipler koordinat görevlerine uyarak, en kısa yolu kat ederek bitişe ulaşmaya çalışacak. Macera kategorisinde ise ekipler navigasyonla verilecek güzergahı yine hız limitleri dahilinde tamamlamaya çalışacak.

 Girne Yat Limanı’nda yapılan seremoni ile başlayan yarış, gece yapılacak servis ve dinlenme alanı Karşıyaka Anamur Spor Kulübü Sosyal Tesisleri’ne kurulacak. Yarış başladıktan 24 saat sonra Girne’de sonlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here